Deka háčkovaná v jednom kuse. Výzva :)  Chápu, že jí nebudu moct s sebou brát všude, protože vozit a háčkovat v čekárně u lékaře deku, která už měří cca 120 cm na 40 cm výšky a v té pokračovat nebude zrovna praktické. Na druhou stranu i toto se musí překonat. A nebo jí uháčkovat tak rychle, abych jí nikam převážet nemusela v případě, že bych měla někde čekat :) 

 

Tento kousek je háčkovaný z příze Dora od fy. Madame Tricote Paris. Odstíny jsem ladila do podzimna a také k barvě kočárku, který mám hnědo-skořicový. Nakonec zvítězily: hnědá, červená, vínová, fialová a žlutá. Výsledná velikost pokrývky je 115 x 83 cm včetně obháčkování. Vzorek 3 DS, 3 DS do DS z předchozí řady, 3 DS, 3 DS sháčkovat v jeden, 3 DS a stále opakovat je snadno zapamatovatelný a vlnkuje již od druhé řady. Obháčkovala jsem žlutou a fialovou krátkými sloupky.

Vzhledem k sychravému počasí počítám s touto dekou do kočárku na přikrývání dvojitě, případně jí zasunu do fusaku, který nemám až extrémně teplý (v podstatě jí budu střídat se španělskými dekami, kterých mám více). Holčička bude v teple a já mám dobrý pocit z vydařené deky.

A navíc, chci mít něco originálního a nemám ráda na slečnách klasickou růžovou. Lépe řečeno růžová od hlavy až k patě naše nejmladší učitě nebude. Natož jí mít ještě v růžovém fusaku s růžovou dekou :)